Grafo Felikso Tiškevičiaus dvare Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus įkurtas 1963 m. rugpjūčio 3 d. Pačiame Birutės parko centre esančiuose didinguose rūmuose įrengtas muziejus – vienas lankomiausių šalyje.
Vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją turinčiame muziejuje iš viso yra virš 30 tūkst. eksponatų.
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus nuo 2021 metų pavasario Palangos gintaro muziejus lankytojams atvėrė duris su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą, užkopus reprezentaciniais laiptais nuo didžiojo parterio su fontanu pusės.
Muziejaus svečiai patenka į rūmų holą, kuriame naujai įrengtoje elektroninėje kasoje gali įsigyti bilietus, o cokoliniame aukšte savo patogumui ras rakinamas spinteles rūbams ir didesniems daiktams. Senasis įėjimas iš vakarų pusės su keltuvu atviras lankytojams su negalia bei tiems, kuriems sunku kopti laiptais.
Cokoliniame aukšte įkurta ir erdvė mažiesiems – susibūrę po Gintaro medžiu, jie galės spalvinti specialiai sukurtą knygelę apie gintarą, pažaisti žaidimą „Gintaro kelias“.
Marmuriniais laiptais į antrą aukštą pakilusius lankytojus pasitinka nauja įvadinė gintaro ekspozicijos salė, o toliau pristatomas Gintaro muziejaus aukso fondas ir kviečiama išsamiai susipažinti su gintaro susidarymu bei panaudojimu. Gintaro ekspozicija papildyta dar niekada nerodytais eksponatais, įdiegta nauja apšvietimo sistema.
Pirmame rūmų aukšte kelios salės skirtos rezidencijos kūrėjams grafams Tiškevičiams. Apžvelgiama jų išskirtinė kultūrinė, meninė ir socialinė veikla. Gintaro eksponatų lankytojai ras ir čia – grafas Feliksas Tiškevičius ne tik kolekcionavo, bet ir kasė gintarą. Jo archeologinio gintaro rinkinys XX a. pradžioje buvo eksponuojamas Paryžiuje ir sulaukė itin palankaus vertinimo.
Buvusiame rūmų Didžiajame salone (Židinio menėje) įsikūrė kavinė, o Raudonajame salone lankytojai gali įsigyti leidinių ir gintaro suvenyrų bei papuošalų.
Palangos gintaro muziejus yra vienas iš nedaugelio muziejų Lietuvoje, kurio ekspozicija pasiekiama neįgaliesiems lankytojams, turintiems judėjimo negalią.
Lankytojai aptarnaujami, parodos, ekspozicija veikia
Rugsėjo 16 – gegužės 14 d.:
- Antradieniais–šeštadieniais – 10.00–18.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 17.30 val.)
- Sekmadieniais – 10.00–17.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 16.30 val.)
- Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau
Gegužės 15 – rugsėjo 15 d.:
- Antradieniais–šeštadieniais – 10.00–20.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 19.00 val.)
- Sekmadieniais – 10.00–19.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 18.00 val.)
- Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau
Ekspozicijos, parodos pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis neveikia.
Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Trukmė – apie 1 valandą.
Lankytojai galės pasigrožėti nuo terasos atsiveriančiais XIX a. pabaigoje prancūzų kraštovaizdžio architekto E. F. Andre sukurto Birutės parko ir rožyno vaizdais, pajusti rūmų atmosferą. Pasimėgauti arbatos ar kavos puodeliu, pasivaišinti prancūziškais desertais ir užkandžiais.
Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus. Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.
Lankytojai gali pasinaudoti planšetiniuose kompiuteriuose įdiegtais audiogidais lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, lenkų ir rusų kalbomis. Juose įdiegtas ir videogidas lietuvių gestų kalba.
Vaikams ir paaugliams siūlome audiogidus lietuvių ir anglų kalbomis.