Jono Šliūpo muziejus kviečia į STALO TEATRO spektaklius ir kūrybines dirbtuves!

2024
07 31

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, tęsdamas kūrybingos ir aktyvios vasaros tradiciją rugpjūtį kviečia į „Darbostogos pas Joną Šliūpą“. Laukiami ne tik 5–12 metų vaikai ir paaugliai, bet ir juos lydintys tėveliai ar seneliai. Rugpjūčio mėnesio, 5-8 dienų popietes kviečiame leisti drauge ir iš arčiau susipažinti su daiktų (objektų) teatro užkulisiais ir patirti tikras ir nuoširdžias emocijas.

Rugpjūčio 5 d. (pirmadienį),  15 val. kviečiame į spektaklį „Kaip žvejys į dangų ėjo“. Pasaka skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Norėdamas „išsipirkti” mylimąją, žvejys keliauja į kitą pasaulį ir atlieka įvairias užduotis. Ir drąsiai perėjęs jam nepažįstamą pasaulį grįžta ir laimi išsvajotąją merginą.

Dirbant su šia medžiaga buvo konsultuotasi su filologijos mokslų daktare, profesore Bronislava Kerbelyte. Ji teigia, kad pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus ir jo siekiai, keliamos amžinos problemos. Kam reikalingas toks pasakų sekimas? Pasak profesorės, nutolę nuo pasakų suaugusieji dažnai neranda progų pamąstyti apie gyvenimą ir žmonių tarpusavio santykius, pamiršta paklausti pasakų patarimo ir daug ką iš jų sužinoti apie protėvius, žmogaus prigimtį ir tą žinojimą perduoti savo vaikams.

Pasaka sekama teatralizuotai, pasitelkus minimalistines lėles, pagamintas iš jūros išplukdytų medžio gabalėlių, įvairius objektus ir gyvą muziką, atliekamą kanklėmis, įvairiais perkusiniais ir pučiamaisiais instrumentais. (Trukmė – 45 min.)

Rugpjūčio 6 d. (antradienį),  15 val. kviečiame į spektaklį „Peliukas gitaroje, arba kas čia bosas?“. Muzikinis spektaklis šeimai „Peliukas gitaroje, arba kas čia bosas?“ pagal A. Hall kūrinį „Peliukas muzikantas“.

Ypatingos plastikos lėlė – Peliukas, kartu su gyvai muzikuojančiu gitaristu kuria istoriją: kartą gražioje pievoje gyveno Peliukas. Jis džiaugėsi saulės šiluma, klausėsi paukščių čiulbėjimo, varlių kvarkimo, o šiltomis vasaros naktimis regėdavo sapnus apie meilę. Bet vieną dieną atvažiavo traktoriai ir pavertė pievą asfaltuota dykyne. Peliukas, netekęs savo žaliųjų namų, iškeliavo į platųjį pasaulį. Atvykęs į miestą apsigyveno muzikos garsų karalystėje – instrumentų parduotuvėje ir jo gyvenimas pasikeitė.

Scenoje virš rugių lauko skraidys paukščiai, šokuos varlės, švies saulė, lis lietus ir visa tai sukuriama pasitelkiant lėlės plastiką, muzikos garsus ir paprastus kasdienius daiktus. Ši nekonkretumas leidžia žiūrovo vaizduotei laisvai improvizuoti ir įsivaizduoti savas prasmes. Net švelnūs „tikro“ peliuko jausmai kompiuterinei „pelytei“ skirtingo amžiaus ir patirties žiūrovų traktuojami savaip… Šalia vyksta žmonių – aktorės bei muzikanto nebylus dialogas… Žiūrovai išgirs Gedimino Žilio bosinę gitarą, skambinančią Snieguolės Dikčiūtės muziką, pamatys Saulės Degutytės ir Peliuko duetą… (Trukmė – 45 min.)

Rugpjūčio 7 d. (trečiadienį),  15 val. kviečiame į monospektaklį – legenda akvariume „Jūratė ir Kastytis“ bei sudalyvauti lėlių kūrybinėse dirbtuvėse.

Prieš 102 metus Maironio sukurtą lietuviškąją meilės legendą „Jūratė ir Kastytis“ spektaklio kūrėjai vaizduoja per paauglių kasdienybės prizmę: per jausmų tyrinėjimo, originalių sprendimų, laisvės troškimų ir nevaldomų būsenų kaleidoskopą. Šiame kūrinyje pasitelkiamos šiuolaikinės išraiškos priemonės: video srautas, gyvai kanklėmis ir balsu atliekama minimalistinė muzika. Kaip Stalo teatrui ir būdinga, spektaklyje veiks dideli ir maži objektai, kurie pasirodys žiūrovams netikėtais rakursais gyvai ir ekrane. Po pasirodymo, spektaklio režisierė ir dailininkė, Saulė Degutytė kvies spektaklio žiūrovus prisijungti į kūrybinius procesus ir sudalyvauti dirbtuvėse.

Rugpjūčio 8 d. (ketvirtadienį),  15 val. kviečiame į monospektaklį – „Spalvotų šešėlių pasakos“ bei sudalyvauti piešinių teatro dirbtuvėse.

Pasaka – tai puikus kūrybos menas. Vaikas su pasakų pasauliu susipažįsta vos pradėjęs kalbėti. Pasakos svarba turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymui, o šį kartą J. Šliūpo muziejuje, jas sutiksime dar ir spalvotas!

Pirma, ji lavina vaizduotę, smalsumą, plėtoja intelektą. Antra, ugdo kalbą, plečiasi žodynas, užsimezga dialogo pagrindai. Trečia, padeda suprasti save ir kitus, pajusti ne tik savo, bet ir kitų norus bei emocijas. Pasakos praplečia realybės ribas į ten, kur viskas įmanoma – kur namai gaminami iš saldainių, o princesės gali kovoti su drakonais. Klausydami pasakų, vaikų galvoje vyksta kūrybinio mąstymo procesai. Vaizduotė skatina socialinį emocinį vystymąsi, o tai savo ruožtu ugdo vaikų kritinį mąstymą ir ugdo kūrybiškus problemų sprendimo gebėjimus. Klausydami pasakų jie mokosi atpažinti kas yra teisinga ir neteisinga pagrindiniu lygmeniu.

Pasakose dažnai yra įtvirtintos stiprios moralinės pamokos, kuriose vaikai gali lengvai suprasti skirtumą tarp gėrio ir blogio. Jie mokosi būti didvyriu, o ne piktadariu ir švenčia, kad gėris triumfuoja prieš blogį. Padėkite vaikams išmokti valdyti emocijas. Klausydami pasakų vaikai susitapatina su personažais ir šitaip mokosi valdyti vidinius konfliktus. Susipažinę su visomis, Saulės Degutytės paruoštomis spalvotų šešėlių pasakomis, nersime į piešinių teatro dirbtuves ir kursime patys.

STALO TEATRAS – profesionalių kūrėjų komanda, gyvuojanti jau nuo 2004 m., savo spektaklius ir edukacines programas pristatanti visoje Lietuvoje ir užsienyje. Šiuos, „Auksinių scenos kryžių“ laureatus, dažniausiai galima sutikti Vilniaus mieste, „Menų spaustuvės“ erdvėse, tačiau šį rugpjūtį su Stalo teatro režisiere ir dailininke – Saule Degutyte pasimatome Darbostogose pas Joną Šliūpą, Palangos mieste ir pramankštinkime savo kūrybiškas mintis galvoje!

Dalyvių skaičius dirbtuvėse ribotas, kviečiame registruotis iš anksto.

Bilieto kaina – 3 EUR, jį įsigyti galėsite muziejuje prieš renginį.

*Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

 

Kur? Jono Šliūpo muziejus, Vytauto g. 23A, Palanga

Kam? Vaikams ir šeimoms

Kiek? 3 EUR. Bilietai muziejaus kasoje prieš renginį

Būtina registracija. Nuoroda registracijai – https://bit.ly/4cTmH1Q arba

telefonu +370 612 86114.

Visų „Darbostogos pas Joną Šliūpą“ renginių ciklą rasite Facebook puslapyje – Jono Šliūpo muziejus (https://www.facebook.com/events/800930078856482/800930108856479).